X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
جاذبه های گردشگری | تور داخلی
آنچه در مورد جاذبه های گردشگری باید بدانید
نادر رفیعی شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶

قدمت تاریخی شهرستان قزوین 

نام اولیه ی شهرستان قزوین  شاد شاپور بوده  این شهرستان از لحاظ تاریخی بسیار قدیمی بوده  وساخت آن را به به شاپور ساسانی نسبت داده اند. نقشه ی این شهرستان  بسیار با ارزش و مهم است یرای اینکه این شهر  گذرگاه راه های ابریشم ، دریای مازندران ، ری، خراسان و فارس از این نقطه بوده و همین امر باعث توجه بیشتر و رونق آن شده است . در دوران اسلامی هم توجه زیادی به شهر قزوین شده تا جایی که در دوره های مختلف باروها و اماکن عمومی زیادی در آن ایجاد شده، عظمت و شکوفایی قزوین از دوران صفوی آغاز می شود، قزوین در این دوران به دستور شاه طهماسب صفوی به پایتختی ایران انتخاب می شود و در همین ایام بناهای زیبا و با شکوهی در آن ساخته میشود. ارزش و اهمیت شهر قزوین در روزگار قاجار به دلیل مبادلات و رابطه سیاسی و اقتصادی با اروپا و روسیه که قزوین در مسیر آن قرار داشت از اهمیت بیشتری برخوردار شد. بعد از آن هم در دوره های پهلوی و تا امروز مسیر عبور راه آهن، آزاد راه و جاده های متعدد از خراسان، آذربایجان، گیلان، قم و اصفهان و کردستان به نقاط مختلف ایران ، از استان قزوین عبور می کنند.

شهرستان قزوین

 مرکز استان قزوین در مسیر آزادراه و راه آهن سراسری تهران تبریز و در ۱۵۰ کیلومتری تهران قرار دارد، این شهرستان از شمال به سلسله کوههای البرز، از شرق به آبیک، از غرب به کوهین و جاده رشت و از جنوب به دشت بزرگ قزوین محدود است. تنوع زیست محیطی و دسترسی خوب به شاهراه های اصلی کشور،این شهر را به یکی از مقاصد اصلی گردشگری برای علاقمندان تورهای داخلی مبدل کرده است.

شهر قزوین دارای فرودگاه نیز میباشد که در حال حاضر کاربرد حمل و نقل تجاری دارد اما قرار بزودی کاربری مسافری نیز به آن افزوده شود و در آینده نزدیک میتوانید با خرید  بلیت هواپیما به این شهر سفر کنید و از جاذبه های آن لذت ببرید.

بلیت هواپیمای خارجی 

ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :